opony do rowerów uszczelniacze

Motocykliści czy kierowcy różnego typu aut całkowicie wiedzą, że aby zdołać cieszyć się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go prawidłowo przygotować. Wiele osób jednak nie wykorzystuje identycznej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 29 duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motocykl, w następstwie tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć lub nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto sprawić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego należałoby uczynić elementy oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, które należy wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby też rower wnikliwie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.