Gdzie zjeść w Krakowie

Wyjątkowa włoska restauracja
Chcesz dobrze zjeść? Pośród licznych alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie posiłki

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, focaccia, piada i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film