Intralipoterapia
Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się niechirurgiczna i nieinwazyjna metoda usuwania miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Całkiem inne spojrzenie na zabieg redukcji tłuszczu i nowe możliwości w medycynie estetycznej.
Chyba każdy chciałby być zadowolony ze swojego wyglądu, dla wielu osób problemem jest brzuch. Bardzo ciężko schudnąć z tej części ciała, pomimo diet i ćwiczeń. W niektórych częściach ciała niechciana tkanka po prostu nie chce zniknąć. Całkiem do niedawna jedynym ratunkiem była liposukcja, na szczęście rozwój medycyny estetycznej został dopracowany. Intralipoterapia jest technika w zasadzie nie inwazyjną, a także tańsza od zabiegów chirurgicznych. Polega na wpuszczeniu do tkanki tłuszczowej odpowiedniej substancji, która zlikwiduje komórki tłuszczowe. Ten cudowny preparat nosi nazwę Aqualyx.
Jakie ma działanie?
Aqualyx to roztwór fosfatydylochilny, w którym głównymi substancjami są detergenty. Skutecznie niszczą one błonę komórkowa. Zniszczone komórki tłuszczowe są przenoszone do tkanek odpowiedzialnych za ich wydalenie z organizmu. W przeciwieństwie do stosowanych roztworów fosfatydylocholiny – preparat działa bez boleśnie. Jest bardzo skuteczny, a dla uzyskania efektów wystarcza mniejsza liczba zabiegów. Do wykonania jednego w zupełności wystarczy jeden lub dwa wkłucia.
Jak jest przeprowadzany?
Technika ta polega na wstrzyknięciu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, przy użyciu specjalnych igieł. Przewagą tego zabiegu jest ograniczona liczba wkłuć, co za tym idzie mniej odczuwamy ból. Zmniejsza się również ryzyko powstawania siniaków oraz uszkodzenia skóry. Zabieg przeprowadzany tą metodą jest praktycznie bez bolesny, dodawany jest do niego środek znieczulający. Po zakończonym zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Po zabiegu jest możliwe odczuwanie lekkiego swędzenia, czy pieczenia. Są to pożądane efekty świadczące o skuteczności i działaniu roztworu. Przez kilka dni od zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko bolesna. To normalna reakcja organizmu, która z biegiem czasu ustępuje. W miejscu wstrzyknięcia mogą pojawić się nie wielkie krwiaki. Nimi także nie należy się martwić.